To fachowa porada specjalisty, odbywająca się w domu pacjenta. Udzielimy Ci potrzebnego wsparcia. Nie musisz wychodzić z domu.
DLA KOGO?
Wizyty domowe są dla wszystkich osób, które czują potrzebę wsparcia psychologicznego, a z jakichś powodów wolą pozostać w domu
Prowadzimy konsultacje i terapię takich trudności, jak m.in.:
- zaburzenia psychiczne;
- kryzysy;
- trauma;
- reakcja na ciężki stres;
- zaburzenia rozwoju;
- problemy szkolne i wychowawcze.
EFEKTY
Co może dać Ci wizyta domowa?
- dostęp do specjalisty bez wychodzenia z domu;
- fachowe i empatyczne wsparcie psychologiczne;
- pomoc w polepszeniu funkcjonowania psychicznego;
- niwelowanie lęku, stresu i innych trudnych emocji;
- minimalizowanie skutków zaburzeń;
- wsparcie podczas poszukiwania sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
PRZEBIEG WIZYTY DOMOWEJ
Jak wygląda wizyta domowa?
Przebiega bardzo podobnie do spotkania w gabinecie, tylko odbywa się w Twoim domu. Specjalistę obowiązują takie same standardy pracy, co w placówce. Otrzymasz potrzebne wsparcie na miejscu.
Pierwsza wizyta
Pierwsza wizyta ma charakter wstępnej konsultacji i zazwyczaj trwa 45 min. W przypadku, gdy rodzice/opiekunowie prawni zgłaszają chęć zapisu dziecka na diagnozę/terapię, pierwsze spotkanie odbywa się wyłącznie z osobami dorosłymi.
Na pierwsze spotkanie prosimy o przygotowanie:
Osoby dorosłe
- Dostępna dokumentacja psychologiczna (np. wyniki przeprowadzonych testów, jeżeli w przeszłości były wykonywane).
- Wyrok Sądu – w przypadku osób rozwiedzionych zgłaszających chęć udziału dziecka w terapii.
- Informacje i historie choroby dotyczące dotychczasowego leczenia psychiatrycznego i/lub inne badania, które zostały wykonane, a mogą być istotne.
Dzieci i młodzież
- Opinie i/lub Orzeczenia z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, jeżeli dziecko takowe posiada, jak również świadectwa/oceny opisowe z poprzednich klas oraz zeszyty z klas obecnych (j. polski, matematyka) w przypadku dzieci w wieku szkolnym.
- Informacje i historie choroby dotyczące dotychczasowego leczenia psychiatrycznego dziecka i/lub inne badania, które zostały wykonane a mogą być istotne (np. wynik hormonu TSH).
Dostarczenie powyższej dokumentacji jest dobrowolne. Jednak może ona w dużym stopniu pomóc podczas stawiania prawidłowej diagnozy. Usprawnia też przygotowanie indywidualnego planu terapeutycznego zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej.