Oferta Pracowni Psychologicznej

Konsultacja psychologiczna

Konsultacja psychologiczna jest wstępem do dalszej terapii lub doraźną pomocą. To spotkanie z wykwalifikowanym specjalistą, który empatycznie i wyrozumiale spojrzy na trudności Twoje lub dziecka oraz wskaże możliwe rozwiązania. Konsultacje są prowadzone przez psychologa dziecięcego i pracującego z osobami dorosłymi.

 

DLA KOGO?

Konsultacje są dla każdego, kto potrzebuje wsparcia lub nie wie, czy terapia psychologiczna jest dla niego dobrym wyjściem

Skonsultuj się z psychologiem szczególnie, jeśli odczuwasz któreś z poniższych wątpliwości:

 • Czy zachowanie moje/dziecka mieści się w normie?
 • Z czego mogą wynikać nasze trudności?
 • Czy potrzebujemy wsparcia psychologicznego?
 • Gdzie mam szukać pomocy?

 

EFEKTY

Korzystając z konsultacji psychologicznej:

 • Podzielisz się ze specjalistą swoimi problemami;
 • Otrzymasz wsparcie psychologiczne;
 • Uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania;
 • Poszerzysz swoją wiedzę na temat danego problemu;
 • Poznasz sposoby radzenia sobie z sytuacją, w której się znalazłeś;
 • Otrzymasz konkretne rekomendacje dotyczące dalszej pomocy.

 

PRZEBIEG KONSULTACJI

Jak wyglądają konsultacje w Pracowni Psychologicznej PRO SENSUM?

Prowadzimy konsultacje psychologiczne dla dzieci i dorosłych.

Konsultacje dla dorosłych

Obejmują kilka spotkań z psychologiem/terapeutą, na których poznajemy problemy i Twoje dotychczasowe strategie radzenia sobie z nimi. To czas, w którym możesz wyrzucić z siebie wszystkie wątpliwości, emocje i podzielić się swoimi trudnymi doświadczeniami. W tym miejscu możesz liczyć też na poprowadzenie przez psychologa, który pomoże Ci, zadając pytania i odpowiadając na Twoje wątpliwości.

Dalszy przebieg zależy od tego, czy wystarczy doraźne wsparcie, czy potrzebna jest dłuższa współpraca. Jeśli podejmiesz decyzję o terapii, ustalimy jej orientacyjny czas trwania i formę.

Na pierwsze spotkanie prosimy o przygotowanie:

 1. Dostępna dokumentacja psychologiczna (np. wyniki przeprowadzonych testów, jeżeli w przeszłości były wykonywane).
 2. Wyrok Sądu – w przypadku osób rozwiedzionych zgłaszających chęć udziału dziecka w terapii.
 3. Informacje i historie choroby dotyczące dotychczasowego leczenia psychiatrycznego i/lub inne badania, które zostały wykonane, a mogą być istotne.

Dostarczenie powyższej dokumentacji jest dobrowolne. Jednak może ona w dużym stopniu pomóc podczas stawiania prawidłowej diagnozy. Usprawnia też przygotowanie indywidualnego planu terapeutycznego zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej.

Konsultacje z psychologiem dziecięcym

Pierwsze spotkanie odbywa się bez udziału dziecka. Przeprowadzamy wywiad z rodzicami, na którym zbieramy wszystkie ważne informacje na temat jego rozwoju i funkcjonowania. Poznajemy też upodobania dziecka, które później pomagają nam budować z nim relację.

Kolejne spotkania odbywają się zazwyczaj już z dzieckiem. Mają formę zabawy, którą organizujemy w ten sposób, żeby móc zaobserwować zidentyfikowane podczas wywiadu trudności oraz mocne strony dziecka. Po wstępnych spotkaniach ponownie zapraszamy rodziców i przedstawiamy im wyniki swoich obserwacji. Omawiamy nasze rekomendacje i jeśli jest taka potrzeba, proponujemy formy dalszego wsparcia.

Czasem spotykamy się wyłącznie z rodzicami. Dzieje się tak w sytuacji, kiedy to głównie system wychowawczy wymaga zmian. Prowadzimy wtedy psychoedukację lub proponujemy szkolenia dla rodziców. W każdym razie wspieramy Państwa w wypracowaniu bardziej skutecznych metod wychowawczych.

Na pierwsze spotkanie prosimy o przygotowanie:

 1. Opinie i/lub Orzeczenia z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, jeżeli dziecko takowe posiada, jak również świadectwa/oceny opisowe z poprzednich klas oraz zeszyty z klas obecnych (j. polski, matematyka) w przypadku dzieci w wieku szkolnym.
 2. Informacje i historie choroby dotyczące dotychczasowego leczenia psychiatrycznego dziecka i/lub inne badania, które zostały wykonane a mogą być istotne (np. wynik hormonu TSH).

Podobnie jak w przypadku osób dorosłych, dostarczenie dokumentacji jest dobrowolne, ale może usprawnić i pomóc podczas stawiania diagnozy oraz planowania terapii.

 

Zastanawiasz się, czy Ty lub Twoje dziecko potrzebujecie specjalistycznego wsparcia psychologicznego? Umów się na konsultację, a my pomożemy Ci odpowiedzieć na to pytanie. Im szybciej, tym lepiej. Oszczędź sobie niepewność i napięcie.

Umów się na wizytę

Umów się na wstępną konsultację i z pomocą terapeuty znajdź rozwiązanie nurtujących Cię problemów.
ZADZWOŃ TERAZ+48 571 485 601

Wizyta Online

W trosce o Wasz komfort i dobrostan psychiczny oferujemy możliwość odbywania KONSULTACJI ON-LINE!
E-wizyta

Formularz rezerwacji

Wypełnij prosty formularz żeby umówić się na wizytę w poradni.
Rezerwacja
Copyright © 2020 Prosensum
Strona Internetowa zaprojektowana przez Wzór Agencja UX