Diagnozę psychologiczną w poradni PRO SENSUM wykonują wyłącznie doświadczeni specjaliści z wieloletnim stażem diagnostycznym. Diagnozujemy dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Dobieramy odpowiednie techniki diagnostyczne do potrzeb naszych pacjentów. Dbamy o ich komfort podczas badań.
DLA KOGO?
Wskazania do przeprowadzenia diagnozy psychologicznej
Skorzystaj z profesjonalnej diagnozy szczególnie jeśli:
- podejrzewasz, że Twoje trudności mają głębsze źródło;
- problemy utrzymują się od dawna, mimo różnych prób ich rozwiązania;
- obserwujesz powtarzające się schematy niepożądanych zachowań, myśli;
- uważasz, że Twoje reakcje i przeżycia odbiegają od tych, obserwowanych u rówieśników;
- podejrzewasz, że Ty lub Twoje dziecko możecie doświadczać zaburzeń psychologicznych lub rozwojowych.
EFEKTY
Główne cele diagnozy psychologicznej:
- poznanie trudności, z którymi zmaga się pacjent;
- identyfikacja jego mocnych stron;
- określenie zakresu i formy pomocy.
PRZEBIEG DIAGNOZY
Jak wygląda diagnoza psychologiczna?
Podstawą każdej diagnozy jest wnikliwy wywiad z pacjentem, a w przypadku dzieci - opiekunem. W zależności od rodzaju diagnozy, wykonujemy odpowiednie testy psychologiczne. Zależy nam na jak najpełniejszym poznaniu sposobu funkcjonowania pacjenta, dlatego staramy się, aby czuł się bezpiecznie i komfortowo. Wtedy jest w stanie pokazać cały swój potencjał.
Jeżeli klient znajduje się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, odmawiamy wykonania badania. Na szczęście takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko.
Pierwsza wizyta
Pierwsza wizyta ma charakter wstępnej konsultacji i zazwyczaj trwa 45 min. W przypadku, gdy rodzice/opiekunowie prawni zgłaszają chęć zapisu dziecka na diagnozę/terapię, pierwsze spotkanie odbywa się wyłącznie z osobami dorosłymi.
Na pierwsze spotkanie prosimy o przygotowanie:
Osoby dorosłe:
- Dostępna dokumentacja psychologiczna (np. wyniki przeprowadzonych testów, jeżeli w przeszłości były wykonywane).
- Wyrok Sądu – w przypadku osób rozwiedzionych zgłaszających chęć udziału dziecka w terapii.
- Informacje i historie choroby dotyczące dotychczasowego leczenia psychiatrycznego i/lub inne badania, które zostały wykonane, a mogą być istotne.
Dzieci i młodzież:
- Opinie i/lub Orzeczenia z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, jeżeli dziecko takowe posiada, jak również świadectwa/oceny opisowe z poprzednich klas oraz zeszyty z klas obecnych (j. polski, matematyka) w przypadku dzieci w wieku szkolnym.
- Informacje i historie choroby dotyczące dotychczasowego leczenia psychiatrycznego dziecka i/lub inne badania, które zostały wykonane a mogą być istotne (np. wynik hormonu TSH).
- Dostarczenie powyższej dokumentacji jest dobrowolne. Jednak może ona w dużym stopniu pomóc podczas stawiania prawidłowej diagnozy. Usprawnia też przygotowanie indywidualnego planu terapeutycznego zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej.
Podejrzewasz, że coś jest nie tak? Zaufaj swojej intuicji i zgłoś się po profesjonalną diagnozę. To dobry początek zmian na lepsze.