Oferta Pracowni Psychologicznej

Psycholog dziecięcy Mokotów

Pomagamy dzieciom przezwyciężać różnego rodzaju trudności, a opiekunom udzielamy poradnictwa rodzicielskiego. Diagnozujemy i prowadzimy terapię psychologiczną. Nasz psycholog dziecięcy rozwieje Twoje wątpliwości i zadba o zapewnienie dziecku wsparcia, którego ono potrzebuje. Umów się na konsultację w gabinecie lub poradę on-line. Zadzwoń pod numer: 571 485 601 lub 506 108 187. Ustalimy wszystkie szczegóły.

Widzisz, że z Twoim dzieckiem dzieje się coś niepokojącego i nie wiesz jak mu pomóc? Zarezerwuj wizytę i zacznijmy wspólnie działać. Psycholog dziecięcy sprawdzi, w czym tkwi trudność i wesprze zarówno dziecko jak i Ciebie. Czekamy na Was przy ulicy Mangalia 4, 02-758 w Warszawie (piętro III, gabinet nr 313) lub na wizycie online.

PSYCHOLOG DZIECIĘCY MOKOTÓW - DLA KOGO?

Wskazania do konsultacji z psychologiem dziecięcym

Konsultacje i terapia psychologiczna jest konieczna szczególnie, kiedy zauważasz, że dziecko:

  • rozwija się inaczej niż jego rówieśnicy, odstaje od grupy;
  • ma kłopoty w kontakcie z rówieśnikami;
  • ma problemy emocjonalne;
  • przejawia trudności wychowawcze;
  • ciężko jest mu zapanować nad niewłaściwymi zachowaniami;
  • przeżyło ostatnio trudne sytuacje (np. rozwód, żałoba, przemoc);
  • zmieniło swoje zachowanie, np. zamknęło się w sobie.

To tylko niektóre z sygnałów, które powinny zaalarmować opiekunów. Jeśli cokolwiek Cię zaniepokoiło, skonsultuj się ze specjalistą. Jesteśmy tu po to, żeby Wam profesjonalnie pomóc.

PSYCHOLOG DZIECIĘCY MOKOTÓW - EFEKTY

Korzyści z uczestnictwa w konsultacjach i terapii

Psycholog dziecięcy pomoże Ci w porę zareagować na problemy dziecka i odpowiednio go wesprzeć. Tak, by jak najlepiej przygotować je do przyszłego samodzielnego życia. Szczególnie w przypadku dzieci czas ma ogromne znaczenie. Dzięki wczesnej interwencji można zapobiec utrwalaniu się niewłaściwych reakcji i skutecznie pomóc w budowaniu przystosowawczych strategii działania, myślenia i radzenia sobie z problemami. To może zdecydowanie pomóc im w dalszym rozwoju.

Psycholog dziecięcy:

  • zdiagnozuje trudności lub zaburzenia dziecka;
  • wyjaśni Ci w czym tkwią jego trudności i jak możesz mu pomóc;
  • opracuje indywidualny plan terapii lub przekieruje Cię do innych specjalistów, jeśli będzie taka potrzeba;
  • zadba o jak najlepszy rozwój poznawczy, psychiczny, emocjonalny, społeczny i umysłowy dziecka;
  • pomoże niwelować niewłaściwe zachowania i trudności wychowawcze dzięki pracy u ich źródła;
  • pomoże Wam poprawić funkcjonowanie dziecka i zadbać o jego bezpieczny rozwój;
  • wystawi opinie i zaświadczenia, również na potrzeby sądu.

PRZEBIEG SPOTKANIA Z PSYCHOLOGIEM DZIECIĘCYM

O co zapyta Cię psycholog dziecięcy na konsultacji?

Zazwyczaj pierwsza konsultacja to spotkanie bez udziału dziecka. Specjalista przeprowadzi z Tobą wywiad, by dowiedzieć się jak najwięcej o rozwoju, funkcjonowaniu i upodobaniach Twojej pociechy. To pozwoli mu nakreślić dalszy plan działań i da solidną bazę do przyjemnego dla dziecka nawiązania relacji z psychologiem.

Kolejne spotkania odbywają się już z dzieckiem. To dla niego zabawa, a więc naturalna aktywność, w której czuje się dobrze. Organizujemy ją tak, by móc zaobserwować zidentyfikowane podczas wywiadu trudności oraz mocne strony dziecka. Po tych wstępnych zajęciach zapraszamy Cię ponownie na spotkanie i przedstawiamy wyniki swoich obserwacji. Omawiamy nasze rekomendacje i jeśli jest taka potrzeba, proponujemy konkretne formy terapii.

Czasem nasze oddziaływania kończą się na jednej, wstępnej konsultacji. Dzieje się tak, kiedy jedynie system wychowawczy wymaga zmian. Prowadzimy wtedy psychoedukację lub proponujemy szkolenia dla rodziców. Wspieramy Cię w wypracowaniu bardziej skutecznych metod wychowawczych, aby żyło Wam się lepiej.

Na pierwsze spotkanie prosimy o przygotowanie:

  1. Opinie i/lub Orzeczenia z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, jeżeli dziecko takowe posiada, jak również świadectwa/oceny opisowe z poprzednich klas oraz zeszyty z klas obecnych (j. polski, matematyka) w przypadku dzieci w wieku szkolnym.
  2. Informacje i historie choroby dotyczące dotychczasowego leczenia psychiatrycznego dziecka i/lub inne badania, które zostały wykonane a mogą być istotne (np. wynik hormonu TSH).

Dostarczenie dokumentacji jest dobrowolne, ale może usprawnić i pomóc podczas stawiania diagnozy oraz planowania terapii dziecka.

Umów się na wizytę

Umów się na wstępną konsultację i z pomocą terapeuty znajdź rozwiązanie nurtujących Cię problemów.
ZADZWOŃ TERAZ+48 571 485 601

Wizyta Online

W trosce o Wasz komfort i dobrostan psychiczny oferujemy możliwość odbywania KONSULTACJI ON-LINE!
E-wizyta

Formularz rezerwacji

Wypełnij prosty formularz żeby umówić się na wizytę w poradni.
Rezerwacja
Copyright © 2020 Prosensum
Strona Internetowa zaprojektowana przez Wzór Agencja UX